• Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Collective

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★