Lucas has logged 20 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry