• Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Burn

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Perfection

  • Where Hands Touch

  • mid90s

    ★★★★½

  • This Changes Everything

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Every Day

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½