chelsea has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Speed

Speed

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★
Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Edit this entry  
28
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gilda

Gilda

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Land of Women

In the Land of Women

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry