chelsea has logged 17 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
On Any Sunday

On Any Sunday

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry