LucasStringer has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry