• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Dune World

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Tag

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Solo

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½