Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain

Pain

1971
×
Read the review Edit this entry  
08
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Incest

Incest

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
AIDS

AIDS

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune World

Dune World

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Jabardasth

Jabardasth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Porn

Porn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Women

Women

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry