Sort by

Linda has logged 368 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fuccbois

Fuccbois

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Brother's Wife

My Brother's Wife

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Long

Mr. Long

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lovecut

Lovecut

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien Girl

Alien Girl

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rialto

Rialto

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sword Master

Sword Master

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Name of...

In the Name of...

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
League of Gods

League of Gods

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wizard

Wizard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steel Rain 2: Summit

Steel Rain 2: Summit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steel Rain

Steel Rain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amphetamine

Amphetamine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and My Penis

Me and My Penis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hitman: Agent Jun

Hitman: Agent Jun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pity

Pity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blind

Blind

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chronicles of the Ghostly Tribe

Chronicles of the Ghostly Tribe

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Amateur Teens

Amateur Teens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost in Hong Kong

Lost in Hong Kong

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Line Walker 2: Invisible Spy

Line Walker 2: Invisible Spy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Line Walker

Line Walker

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Gods

Gods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fugue

Fugue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry