Sort by
  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Border

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½