Lucinda has logged 32 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nobadi

Nobadi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bully for Bugs

Bully for Bugs

1953
×
Edit this entry  
28
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
Read the review Edit this entry  
27
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★
Edit this entry  
26
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skinner

Skinner

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Act of Vengeance

Act of Vengeance

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Demonic

Demonic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vittorio

Vittorio

1971
×
Edit this entry  
19
Head Film

Head Film

1971
×
Edit this entry  
19
A Gift

A Gift

1971
×
Edit this entry  
19
Andy

Andy

1971
×
Edit this entry  
17
Softness of Bodies

Softness of Bodies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Sungazer

Sungazer

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Fang

White Fang

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Spider's Stratagem

The Spider's Stratagem

1970
×
Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Letters

Love Letters

1983
×
★★★★½
Edit this entry