Sort by

LuckyWarrior has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry