• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • The Stunt Double

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Full Force

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Notes from Melanie

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

  • Bohemian Rhapsody

  • Twisted Pair

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians