Lucy has logged 33 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Father Figures

Father Figures

2017
×
Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry