Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Falas de Orgulho

Falas de Orgulho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Miley Cyrus Presents Stand by You

Miley Cyrus Presents Stand by You

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pool Acrylic Blue Hinterland

Pool Acrylic Blue Hinterland

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Days in September

Four Days in September

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blue Blood

Blue Blood

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
Edit this entry  
27
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
São Paulo in Hi-Fi

São Paulo in Hi-Fi

2013
×
★★★★½
Edit this entry