Sort by

Felipe has logged 14 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry