Sort by

Felipe has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extinct

Extinct

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Getulio

Getulio

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
In Therapy

In Therapy

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry