• Murder Mystery

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Bleach

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Death Wish

    ★½

  • Mute

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • It

    ★★★★