• The Northman

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ½

  • Four to Dinner

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Creating an Army of the Dead

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Friends and Strangers

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★½

  • The Smell of Coffee

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Twins in Paradise

  • The King of Staten Island

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unsettling Scenes

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

    ★★½

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Bad Tales

    ★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • I Hate Summer

  • The Social Dilemma

    ★★