Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Shredderman Rules

Shredderman Rules

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
They Might Be Giants

They Might Be Giants

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry