Sort by

luigi has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Patriot

The Patriot

2000
×
½
Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★½
Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Tremain

Johnny Tremain

1957
×
Edit this entry  
26
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
Edit this entry  
06
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
Edit this entry  
28
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inferno

Inferno

2016
×
Edit this entry  
23
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
Edit this entry  
23
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★½
Edit this entry  
19
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★
Edit this entry