Luis_989 has logged 100 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Morelos

Morelos

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Angry Indian Goddesses

Angry Indian Goddesses

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake of the Red Witch

Wake of the Red Witch

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Worlds Collide

When Worlds Collide

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Airport 1975

Airport 1975

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jake Squared

Jake Squared

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bang Bang Club

The Bang Bang Club

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Ninja 3: Blood Hunt

American Ninja 3: Blood Hunt

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paint Your Wagon

Paint Your Wagon

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lure of the Wilderness

Lure of the Wilderness

1952
×
★★½
Edit this entry  
22
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Dancing

Dirty Dancing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien Abduction: Incident in Lake County

Alien Abduction: Incident in Lake County

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Marlon Wayans: Woke-ish

Marlon Wayans: Woke-ish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Perfect Circle: Stone and Echo

A Perfect Circle: Stone and Echo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Behaving Badly

Behaving Badly

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Young Lions

The Young Lions

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
What Just Happened

What Just Happened

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
1900

1900

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
April's Daughter

April's Daughter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Agony and the Ecstasy

The Agony and the Ecstasy

1965
×
★★★
Edit this entry