Luis_989 has logged 91 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Savage

Savage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The War of the Worlds

The War of the Worlds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cindy La Regia

Cindy La Regia

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Chloe and Theo

Chloe and Theo

2015
×
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Movies

The Movies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★½
Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Christs

Three Christs

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Girl

Lost Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Durán

I Am Durán

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Real

Real

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Devin Townsend Project: Ocean Machine – Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv

Devin Townsend Project: Ocean Machine – Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sister Mary Explains It All

Sister Mary Explains It All

2001
×
★½
Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry