Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Nothing Left to Do but Cry

Nothing Left to Do but Cry

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Under the Amalfi Sun

Under the Amalfi Sun

2022
×
Edit this entry  
09
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
04
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ovosodo

Ovosodo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
04
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
Edit this entry  
21
Ascension

Ascension

2021
×
Edit this entry