RSS feed for doc
  • The Blanket

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Long Goodbye

  • The Weeknd: After Hours

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Road to Roma

    ★★★★★

  • The Nightmare on Deskteeth Street

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Devil's Harmony

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • 6 Underground

  • Adore You

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Snowbrawl

  • Good Riddance

  • Bicycle

  • Stilts

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★½

  • Pompeii

  • Something in The Closet

  • Appreciation

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Goldfish

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Calm with Horses

  • Jojo Rabbit

  • The Lumineers: III

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • Ema

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★

  • Hair Love

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

  • Yesterday

  • Sweater

  • Guava Island

    ★★★★

  • Rehearsal

  • Shazam!

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

  • Us

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Serious Tingz

  • The Aftermath

  • Mr. Malcolm's List

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

  • Brain Wave

  • Everything is Fine