• Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Dance of the 41

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Day of the Lord

    ★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Books of Blood

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Tell Me When

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Idealists

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • New Order

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Dark Forces

    ½

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½