• O Lobo Solitário

    ★★★★

  • Some Like It Rare

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • Bem Bom

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Black Medusa

    ★★

  • You're Dead Hélène

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Sadness

    ★★★★

  • Death to 2020

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Christmas Setup

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Beekeeper

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tonight

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Fatman

    ★½

  • Run

    ★★★★

  • Our Kingdom

    ★★★

  • The Earth of No Return

  • Books of Blood

    ★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • Black Box

    ★★½

  • Name Above Title

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • By Those Hands That Lead Me

    ★★★★★

  • Violation

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Silence

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Home Movies

    ★★½

  • Hunted

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Work It

    ★★★