Sort by

Lukas has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Charged: The Eduardo Garcia Story

Charged: The Eduardo Garcia Story

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2012

2012

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry