Sort by

lukasreuther has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Faust

Faust

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry