Sort by

lukasreuther has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Small Talk

Small Talk

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry