Lukas has logged 20 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pre Vis Action

Pre Vis Action

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Macbeth

Macbeth

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry