luke_bayirli has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Edit this entry  
14
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret

The Secret

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flores

Flores

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★
Edit this entry  
28
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry