• Pretend It's a City

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • A Sunburnt Christmas

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Plumber

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Pretend That You Love Me

  • 8:46

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • The Eddy

    ★★½

  • Tigertail

    ★★½

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★½

  • Date Night

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★½

  • Busting a Nut

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • The Good Liar

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Golden Hour

    ★★½

  • The Scarecrow

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★½