Sort by

Luke McGowan has logged 21 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry