Luke_sky has logged 33 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Untitled The Lion King Prequel

Untitled The Lion King Prequel

×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: Last Day of Summer

Phineas and Ferb: Last Day of Summer

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Howard

Howard

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Purl

Purl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Phineas and Ferb: Night of the Living Pharmacists

Phineas and Ferb: Night of the Living Pharmacists

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pixels

Pixels

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry