RSS feed for Luke DaMommio
  • Hamilton

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Pavarotti

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Abe

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Euphoria

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • The Spectacular Now

  • A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

  • Skyfall

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Paul

  • The Other Guys

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Greenberg

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★½

  • The Bourne Supremacy

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • The Bourne Identity

    ★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Remember the Titans

    ★★★★★

  • Snatch

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★