Sort by

Luke has logged 170 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
03
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry