Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★
Edit this entry  
24
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry