Luke has logged 694 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Web Cam Girls

Web Cam Girls

2017
×
Edit this entry  
30
My Daughter's Disgrace

My Daughter's Disgrace

2016
×
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
24
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hatred

The Hatred

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Pregnant At 17

Pregnant At 17

2016
×
★★
Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Life Smartphone

Life Smartphone

2015
×
Edit this entry  
15
Larry

Larry

2017
×
Edit this entry  
15
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
14
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Christmas in Mississippi

Christmas in Mississippi

2017
×
★½
Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Temple

Temple

2017
×
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry