Sort by

luke has logged 393 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Tokyo Idols

Tokyo Idols

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Edit this entry  
18
Sticky Notes

Sticky Notes

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Labor Pains

Labor Pains

2009
×
Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Christmas Crush

Christmas Crush

2012
×
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★½
Edit this entry  
02
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
FML

FML

2016
×
½
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
It Happened in L.A.

It Happened in L.A.

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
27
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
13
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
★½
Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Edit this entry  
09
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry