Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood & Gold

Blood & Gold

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Trapped 13: How We Survived The Thai Cave

The Trapped 13: How We Survived The Thai Cave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Edit this entry