omar has logged 242 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mysteries of Egypt

Mysteries of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age

Ice Age

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hercules: Zero to Hero

Hercules: Zero to Hero

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Given

Given

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summerdaze

Summerdaze

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry