• Venom: Let There Be Carnage

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Spencer

  • Dune

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

  • The Green Knight

  • Luca

  • Werewolves Within

  • In the Heights

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Wolfwalkers

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Ainu Mosir

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Minari

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Burning Cane

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Tuna Girl

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • What Men Want

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Her Smell

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★½