Gwen has logged 222 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry