Luke has logged 114 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Octopussy

Octopussy

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Town

The Town

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Commando

Commando

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★½
Read the review Edit this entry