Sort by

Luke has logged 35 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guilty

Guilty

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
½
Read the review Edit this entry