Sort by

Luke has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry