mica has logged 27 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry