Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Just Friends

Just Friends

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Desperados

Desperados

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry