• Just Friends

    Just Friends

    ½

    just terrible

  • Just Like Heaven

    Just Like Heaven

    ★★★½

    i love silly little rom coms <<3

  • Inglourious Basterds

    Inglourious Basterds

    ★★★★

    why i started this movie at one in the morning i have no idea but i got through it all in one go so i guess that goes to say i enjoyed it because i gotta have one of the worst attention spans haha

  • The Proposal

    The Proposal

    ★★★★

    the only person Ryan Reynolds should be marrying is me!!! 😡
    (Blake lively I’m coming for your man)

  • The Lion King

    The Lion King

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    rip move faster you will be missed xoxo

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

    Katy Chen one of my new fave mcu characters <3

  • Spirited

    Spirited

    ★★★★★

    Ryan Reynolds the man that you are

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

    Wizards of Waverly Place: The Movie

    ★★★★★

    watching wowp the movie?? with my fave person? hell yeah i had a good night!

  • American Psycho

    American Psycho

    ★★★

    love a good surprise cameo from leatherface x

  • Toy Story

    Toy Story

    ★★★★★

    how did it almost take me 3 hours to finish rewatching this 💀💀

  • Back to the Future

    Back to the Future

    ★★★★★

    its literally such a perfect movie!! <<3

  • Disenchanted

    Disenchanted

    my disappointment is immeasurable and my day is ruined